ЯКУ ДОШКУ ВИБРАТИ ДЛЯ ТЕРАСИ?

ЯКУ ДОШКУ ВИБРАТИ ДЛЯ ТЕРАСИ?

терраса гамрат

Тераса з композитних дощок не вимагає особливого догляду та зберігає елегантний вигляд протягом багатьох років. Надзвичайна міцність і стійкість обумовлена ​​вмістом так званих полімерів. Вибираючи композитну дошку, зверніть увагу на їх ціну та склад.

ПВХ надають перевагу більшість виробників в Європі

Композитні дошки найвищої якості виробляються на основі полівінілхлориду. Вони з’являються під назвою PVC або ПВХ . ПВХ – це штучний матеріал, що має дуже високі технічні параметри і використовується у виробництві таких виробів, як: віконні рами, електроізоляція, водостічні системи або покриття для підлоги.  Терасна дошка з ПВХ стійка до змін погодних умов. Вона характеризується низьким поглинанням води, а також стійка до УФ-променів. Як результат, з роками дошка не стає крихкою і її колір не тьмяніє. Ще однією характерною особливістю дощок на основі ПВХ – негорючість. Композитні дошки з ПВХ отримали найвищий можливий клас горючості – В. Такі вироби не становлять ніякої загрози навіть при пожежі поруч. Вони також стійкі до низьких температур. Стійкість до стирання також є перевагою композитної дошки з ПВХ. Брашована поверхня забезпечує антиковзання і зберігає естетичний вигляд дошки протягом багатьох років. У цьому відношенні дошки на основі ПВХ перевершують дерев’яні, ПП та ЛДСП дошки. Крім того, вони не деформуються і є екологічними – 100% переробляються.

PP і HDPE – це другий тип композитних дощок

PP і HDPE –  часто називають 2-м класом. PP означає поліпропілен, PE для поліетилену, а префікс HD для підвищеної щільності. Щільність РР становить 0,9 г / см3, а ПНД – близько 0,95 г / см3. У свою чергу, для ПВХ щільність становить від 1,38 до 1,55 г / см3. Відсоток складу деревини також впливає на якість композитних дощок. Занадто багато негативно позначається на довговічності дошки – вони стають більш крихкими і поглинають більше води. Частка деревини у складі фірмових ПВХ дощок не перевищує 50%, що гарантує їх міцність. У свою чергу, у складі композитних дощок 2-го класу ми часто знаходимо навіть 80% частки деревини та неякісного пластику – отриманих у більшості випадків від переробки пластикових пляшок чи пакетів. Китай є найбільшим виробником таких композитних дощок.

Догляд за композиційними настилами

Тераса з композитних дощок не вимагає особливого догляду. Просто використовуйте щітку та воду для систематичного видалення всіх видів бруду, особливо піску та листя, які можуть викликати подряпини та плями. Більший бруд слід видалити водою під тиском. Однак не забудьте дотримуватися правильної відстані від поверхні (мінімум 30 см) та оптимального тиску (максимум 100 бар). Плями, які дуже важко видалити, наприклад жирні плями, можна видалити наждачним папером або щіткою з мідного дроту. Очищення повинно відбуватися у напрямку канавок.

Menu