Ідея для тераси: підлога з композитних дощок

Ідея для тераси: підлога з композитних дощок

Підлога з композитної дошки ідеально підходить для тих, хто любить зовнішній вигляд натуральної деревини, але не любить роботи по обслуговуванню тераси.

Композитні дошки для настилу практично не руйнуються. Це дуже міцний матеріал для будівництва терас. Композит – це суміш пластикових і деревних або бамбукових волокон. Для виробництва дощок використовують полівінілхлорид (ПВХ), поліпропілен (ПП) або поліетилен високої щільності (ЛДСП). Пластик забезпечує високу стійкість до атмосферних факторів і високу механічну міцність.

ПВХ композитні дошки

Комрозитні дошки з ПВХ не поглинають вологу, негорючі (клас вогнестійкості В), мають низьке стирання. Вони найбільш стійкі до ультрафіолетового випромінювання та низької температури, дошки з ПВХ вицвітають і руйнуються повільніше, ніж дошки з поліпропілену або твердого поліетилену. Крім того, у них найвища температура пом’якшення, що важливо, якщо тераса буде побудована з південної сторони будинку.

Терасні дошки з інших композитів

Поліпропіленові та поліетиленові композитні дошки легкозаймисті, не стійкі до погодних умов: сонячного світла, УФ-випромінювання, низької температури. З роками вони втрачають колір і стають крихкими. Протягом першого сезону використання вони змінюють колір. Частинки деревини на поверхні елементів спочатку жовтіють, а потім сіріють під впливом сонця (як і натуральна деревина). Тому якщо ви змонтували терасу навесні, восени її колір може бути двотонним або світлішим.

Що свідчить про якість композиту?

Якість композиту визначається відсотком деревини та пластику в матеріалі, а також спеціальними добавками. Варто подивитися, скільки років гарантії на гниття та зміну кольору дає виробник. Наприклад, дошки з 35% деревини, 60% ПВХ мають 10-річну гарантію. Композиційні елементи, що містять 45% деревини, 45% ПВХ та 10% покращувальні добавки, мають 25-річну гарантію. Інгредієнти, що покращують довговічність композитів, включають УФ-фільтри, антиоксиданти, модифікатори ударостійкості, біоциди, антипірени та високоякісні барвники. Композитні дошки з ПВХ не розшаровуються не розтріскуються, не викривляються, не піддаються грибкам та цвілі. Вони всі однакові, ідеально прямі і рівні, мають однаковий колір. Композити фарбуються в кілька кольорів, найпопулярнішими з яких є відтінки сірого, темно-синього, коричневого, зеленого.

Menu