Як очистити композитну терасну дошку?

Як очистити композитну терасну дошку?

Догляд за терасною дошкою

Композитні терасні дошки стають все більш популярними. Основна причина цього – їх довговічність. Композит є хорошою альтернативою класичній дерев’яній терасі та має ряд переваг: Композитні терасні дошки ДПК виникають внаслідок поєднання пластику та дерева, завдяки чому вони візуально нагадують натуральну деревину; коштують набагато дешевше натуральної екзотичної деревини; після покупки вони готові до монтування; після монтажу композитні терасні дошки можна одразу використовувати за призначенням; їх не потрібно захищати від несприятливих погодних умов – композит стійкий до низької температури, високої температури, вогню та вологи; ПВХ композитні терасні дошки не потрібно захищати від впливу несприятливих біологічних чинників – вони стійкі до грибів, а також до короїдів; вони без сучків і не мають задирок, а значить – дошки ідеально прямі; поверхня композитних дощок приємна на дотик – Ви можете ходити по них босоніж; терасні дошки довго зберігають одинаковий колір; композит не потребує просочення або змащування; террасу з композитних дощок набагато простіше доглядати.

Всі вищезазначені переваги не є синонімом того, що терасу, створену з композитної дошки, зовсім не потрібно доглядати. Тож як почистити композитну терасну дошку, щоб вона завжди виглядала акуратно і прикрашала терасу якомога довше?

Систематичне прибирання

Регулярність важлива при догляді за композитними дошками. Однак хімічне очищення не повинно проводитись так часто, як у випадку з дерев’яними терасами, тобто не рідше одного разу на рік. Композитна дошка фабрично захищена як від атмосферних, так і від біологічних факторів. Як наслідок, догляд за террасою з композитних дощок буде набагато простіший ніж за террасою з натуральної деревини. Щоденний догляд  за терасою важливий. Він передбачає видалення всіх забруднень у вигляді піску, ґрунту, листя, трави чи болота. Для цих заходів не потрібно спеціалізованого обладнання – достатньо віника, швабри та води. У випадку більшого забруднення на терасі допомагає мийка високого тиску, сила тиску якої дозволяє видаляти різні види плям.

Мийка високого тиску

Мийка високого тиску – це пристрій, який здатний очистити майже будь-який бруд, що з’являється на композитній терасній дошці. Однак важливо правильно її використовувати. Тримайте мийку на правильній відстані від тераси. Ця відстань повинна бути не більше двадцяти сантиметрів. Крім того, тиск не повинен перевищувати вісімдесят бар,а потік води повинен бути паралельним канавкам. В результаті забруднення на поверхні дощок зникнуть швидше.

Щітка з мідним дротом і наждачний папір

У випадку вкрай важкого забруднення на композитному настилі, з якими мийка високого тиску не впоралася, можна використовувати щітку з мідного дроту або грубозернистий наждачний папір. Чистка за допомогою цих знарядь, безумовно, більш агрессивна до поверхні композитної терасної дошки. Тому слід чистити щіткою або папером лише те місце, де є бруд, уникаючи інших частин терасної дошки. Вибір правильного наждачного паперу також важливий. Він повинен мати відповідну грануляцію. Терасу слід прибирати відповідно до напрямку канавок. Це дозволить уникнути подряпин.

Переміщення меблів та декоративних елементів

Варто також пам’ятати про регулярну зміну місця всіх предметів на терасі – столів, стільців, вазонів для квітів, а також інших елементів декору, які відносно великі і важкі. Це буде запобігати утворенню нерівномірного кольору композитної тераси з настилу, що виникає внаслідок формування більш темного кольору в місцях, де давно стояли меблі та елементи декору. Ця операція необхідна лише в першому півріччі впливу УФ-променів на терасну дошку.

Menu