Як вибрати кращі композитні дошки для тераси.

Як вибрати кращі композитні дошки для тераси.

Тераси з композитних матеріалів набирають популярності серед покупців і витісняють натуральну деревину. Композитні дошки ПВХ стійкі до несприятливих погодних умов, не містять сучків, і в той же час можуть виглядати майже ідентично натуральній деревині. Вони відносно прості в установці, а їх міцність і естетичність можна порівняти з сибірською модриною.

Будуючи терасу з композитних дощок, варто орієнтуватися на хорошу якість матеріалу. Композитні дошки, наявні в пропозиціях продажу, можуть бути різної якості та довговічності. ПВХ терасна дошка виявляється найбільш міцною і довговічною. Як розпізнати та відрізнити її від продуктів PP та HDPE? Існує кілька практичних способів.

Ціна – ПВХ терасну дошку придбати буде дорожче, ніж низькоякісні вироби з ПП та HDPE. Якщо ціна на композитні дошки дуже низька, то ми, мабуть, маємо справу з виробами, виготовленими з пластмаси нижчої якості.

Вогнестійкість – матеріал ПВХ не горючий. Завдяки цьому композитні терасні дошки ПВХ позначаються класом горючості В. Композитні дошки з поліпропілену та поліетилену є горючими продуктами. Тому на упаковці цього типу матеріалів ми зазвичай не знайдемо жодної інформації про клас горючості.

Схвалення та маркування – ПВХ композитні дошки для настилу повинні мати гігієнічний сертифікат та марку вищезгаданої класифікації вогнестійкості ІТП.

Текстура поверхні – шукаючи вироби з ПВХ, варто звернути увагу на їхню поверхню. Композитні дошки, виготовлені з полівінілхлориду, зазвичай брашовані. Завдяки цьому їх поверхня має адекватні протиковзаючі властивості. Дешеві дошки, виготовлені з ПП та ЛДСП,просто шліфуються. Їх поверхня буде більш гладкою, що знижує протиковзаючі властивості.

Сприйнятливість до подряпин – ми перевіримо це, подряпивши дошку нігтем. Якщо на виробі з’являються більш легкі подряпини, то, швидше за все, ми маємо справу з поліпропіленовими або поліетиленовими плитами. ПВХ композитні дошки настільки стійкі, що дряпання нігтів не буде видно.

Види композитних дощок для тераси Композитні дошки для настилу відрізняються один від одного зовнішнім виглядом, розмірами та обробкою. Однак найважливішим критерієм поділу є матеріал, що використовується під час виробництва. У пропозиціях продажу знайдуться композитні дошки, виготовлені з:

ПВХ – композитні дошки з ПВХ (тобто з полівінілхлориду) і деревного пилу – це продукція найвищої якості. Полівінілхлорид забезпечує їм стійкість до вологи та дуже високих і низьких температур. ПВХ композитні тераси відрізняються високою міцністю поверхні і зарекомендували себе в інтенсивно використовуваних місцях. ПВХ композитна терасна дошка стійка до стирання та подряпин. Полівінілхлорид підлягає переробці, завдяки чому він ідеально вписується в сучасні екологічні тенденції.

HDPE і PP – терасна дошка може бути виготовлена з поліетилену або поліпропілену. Це відносно дешеві пластмаси з гіршими,порівняно з ПВХ, технічними параметрами. Композитні тераси, виготовлені з дощок HDPE та PP, мають менший вміст деревного пилу. Це пов’язано з їх менш ефективним зовнішнім виглядом. Цей тип терасової дошки також не імітує натуральну деревину. Більше того, він також має меншу стійкість до стирання та механічних пошкоджень. Композитну терасову дошку з поліпропілену або поліетилену можна використовувати лише на поверхнях з меншим рухом. Його використання на інтенсивно використовуваних поверхнях може бути пов’язане з швидкими подряпинами та протиранням дощок. Варто звернути на це особливу увагу перед покупкою. Композитні дошки з поліпропілену та поліетилену простіші у виготовленні. Ціна композитних дощок HDPE та PP може бути дещо нижчою (порівняно з виробами з ПВХ). Завдяки цьому загальна вартість композитної тераси буде дещо привабливішою.

Вибираючи композитні дошки для тераси, варто звернути увагу на обробку їх поверхні. Зовнішні поверхні повинні мати невеликі виїмки (так звані канавки або рифлення), що забезпечить хороші протиковзаючі властивості. У пропозиціях продажу ми знайдемо дошки з одностороннім рифленням та з рифленням з обох сторін. Цікавим рішенням виявляється двостороння рифлена композитна дошка.

Композитну терасу не важко утримувати в чистоті. Композитні дошки не вбирають вологу і бруд. Пил можна легко видалити пилососом або щіткою. Жирні плями та бруд з поверхні можна видалити мокрою ганчіркою з додаванням миючого засобу.

Однак варто пам’ятати, що композитні дошки не повинні стикатися з розчинниками та сильними хімічними речовинами. Розчинник може спотворювати поверхню дошки і в той же час призводити до знебарвлення. Пошкодження, заподіяні таким чином, неможливо відновити та відшкодувати гарантією.

Menu