Що таке композит?

Що таке композит?

Композитні панелі WPC (Wood Plastic Composite) – це ще одне, все більш популярне терасне покриття. Вони виготовлені з деревних волокон та ПВХ. Завдяки цій комбінації вони схожі на деревину, але в той же час стійкі до суворих погодних умов – дощу, снігу та палючих сонячних променів. На стадії виготовлення вони шліфуються спеціальними щітками, завдяки чому їх верхній шар не ковзає. Панелі WPC пропонуються як гладкі, так і рифлені, тобто з канавками. Поверхня для монтажу повинна бути стійкою і рівною. Це може бути бетонна плита або ділянка, вимощена бетонними блоками або плитами. Перший крок – прикріпити до поверхні – гвинтами лаги. Найчастіше вони розташовуються кожні 30 см, але параметри повинні завжди відповідати інструкціям виробника. Потім кріпильні затискачі монтують на лаги, а в них кріпляться профілі. Заключний етап – установка оздоблювальних елементів -маскуючих планок і торцевих ковпачків.

Що таке композит?

Композит являє собою суміш деревного борошна та полівінілхлориду, тобто ПВХ. Детальна пропорція та різні домішки – секрет виробника, проте відомо, що вміст деревини в пластику зазвичай становить 30-50%. Завдяки цьому пластикові панелі мають деревоподібну поверхню, а додавання ПВХ забезпечує міцність, колір та вологостійкість.

Виробники пропонують готові терасні системи, до складу яких входять лаги, дошки, решітки та сталеві з’єднувачі для кріплення дощок без видимих саморізів, а також планки для зручного монтажу. Найбільша відмінність традиційної дерев’яної тераси від композитної полягає в тому, що композитні дошки однакові: у них немає сучків, вони ідеально рівні та однакові за кольором. Завдяки спеціальним системам кріплення жодних гвинтів чи цвяхів не видно, як у випадку з дерев’яними дошками.

Як укласти композитні дошки?

Композит не потребує гідроізоляції, лаги укладаються безпосередньо на бетон. Вони повинні монтуватися по всій його довжині. Тому бетонна стяжка під терасою повинна бути ідеально рівною і мати невеликий нахил, щоб вода могла стікати. Всі нерівності, залишки штукатурки або фарби повинні бути усунуті. Панелі, що утворюють поверхню, зазвичай виглядають як типові рифлені терасні дошки. Зазвичай їх довжина 2,3; 4; 5 або 6 метрів. Колір і фактура нагадують екзотичну деревину. Композитні дошки – пусті в середині, ці пустоти будуть видні по краях тераси. Саме тому виробники композитних систем тераси пропонують спеціальні маскувальні смужки. На відміну від дерева, композитні дошки не потребують фарбування чи оновлення. Це, однак, не означає, що вам не потрібно повністю піклуватися про них. Вони можуть подряпатися навіть від меблів на терасі (невеликі пошкодження можна усунути наждачним папером). Не всі вони однаково стійкі до високої температури та гарячого жиру, тому гриль на такій терасі вимагає особливого догляду. На деяких дошках також можуть бути плями після дощу та знебарвлення через сонце.

Які складнощі з укладанням композитних дощок? Коли можуть бути проблеми? Композитні дошки важко пристосувати до незвичних місць. Особливо, коли дошку потрібно звузити, може виникнути проблема з її кріпленням. Стандартна панель має спеціально профільовані кромки для кріплення в монтажних з’єднувачах (затискачах). Після їх вирізання, часом важко прикріпити дошку до лаги відповідно до інструкцій.

Menu