Термодеревина? Перевіряємо плюси і мінуси термодеревини.

Термодеревина? Перевіряємо плюси і мінуси термодеревини.

Термодеревина, завдяки своїм властивостям, конкурує з екзотичною деревиною. Чи це хороше рішення для тераси чи фасаду будинку?

Термодеревина створюється в результаті багатоступеневої термічної обробки деревини (при температурі близько 170-230 oC) із застосуванням пари. Це екологічна технологія, без використання хімікатів. Хоча це звучить просто, насправді весь процес досить складний, тому мало хто з виробників здатний це зробити правильно. Під впливом цих обробок деревина темніє, завдяки чому нагадувє екзотичні види деревини. На нашому ринку найчастіше можна зустріти вироби з термососни та ясеня, але деякі виробники пропонують також термо бук, дуб, ялину та тополю. Зміна кольору відбувається по всьому поперечному перерізу дощок, що полегшує подальшу обробку. Дошки можна шліфувати багато разів, не боячись втратити колір. Подібність до екзотичних видів є безсумнівною перевагою з екологічної точки зору, оскільки можна обмежити надмірне вирубування тропічних лісів. На жаль, любителі світлого та натурального кольору дерева можуть не знайти нічого для себе в пропозиціях виробників.

Термодеревина: переваги

Крім кольору, також за властивостями термодеревина схожа на екзотичні види. Порівняно з звичайною деревиною у термодеривини більша вологостійкість та біодеградація. Під час термообробки цукри кристалізуються всередині деревної структури, через що гриби та цвіль не можуть “рости через брак їжі”. Смоли випаровуються з деревини, тому ми можемо бути спокійними, що з часом не буде липких плям. Гігроскопічність знижується, завдяки чому термодеревина адаптується до умов змінної вологості. Вона не тільки чудово працює з зовні – на терасах або фасадах, але і всередині – на кухнях, санвузлах і саунах. Термо деревина є помірно стійкою. Крім того, збільшується теплоізоляція, завдяки якій фасад чи тераса менше нагріватимуться.

Недоліки термодеревини

Жоден матеріал не є ідеальним, тому термодеревина також має свої недоліки. Найсерйознішим є підвищена крихкість. Тому слід бути обережним при установці дощок.

Термодеревина: монтаж дощок

Використовувати цвяхи не рекомендується, але якщо нам доведеться їх використовувати, вони повинні бути гострими і з маленькими головками. Цвяхи слід забивати обережно, щоб не вдарити молотком по дереву. Безпечніше використовувати гвинти, хоча тут ми повинні дотримуватися кількох рекомендацій. Перш за все, отвори необхідно попередньо просвердлити. Щоб уникнути розтріскування, розмістіть отвори приблизно на 4 см від лицьової дошки та 2 см від краю. Якщо дошки піддаються підвищеній вологості, рекомендується використовувати саморізи з нержавіючої сталі. Головки гвинтів повинні бути нарівні з поверхнею дошки, вони не повинні виступати або заглиблюватися. Це захистить від поглинання води.

Термодеревина: обробка

Різання та стругання термодеревини слід робити зі зниженою силою, щоб не пошкодити дошки. Варто також зазначити, що через низьку вологість матеріал сильно запилюється при шліфуванні. Тому потрібно використовувати захисну маску і не робити такого типу робіт в середині приміщення.

Термодеревина: консервація дощок

Читаючи рекламні матеріали виробника, у Вас створюється враження, що термодеревина – це матеріал, який прослужить довгі роки в будь-яких умовах, без будь-якого догляду. Це багато в чому так, але термічна обробка не підвищує стійкість до УФ-променів. Незахищена термодеревина під впливом сонячних променів буде сіріти, як і будь-яка необроблена деревина. Тому  періодичне обслуговування повинно виглядати схожим на традиційне дерево. Термодеревину можна лакувати, фарбувати, воскувати і змащувати маслом. Рекомендується використовувати препарати з УФ-фільтром. Однак для термодерева не потрібне хімічне просочення проти цвілі та грибків.

Використання термодеревини

Термодеревину найкраще використовувати в місцях з підвищеною або змінною вологістю. Існує два класи матеріалу, залежно від температури, при якій проходила термічна обробка. Чим вона вища, тим темніша деревина і стійкіша до біологічних чинників. На жаль, вона також більш крихка, тому вибрати правильні умови обробки досить складно. Пиломатеріали, модифіковані при більш низькій температурі, можна використовувати лише всередині будинку, наприклад, як обробка стін або підлоги. Дерево вищого ґатунку вже можна використовувати для облаштування фасадів, терас, огорож тощо.

Термодеревина для тераси

Якщо ви хочете використовувати термодеревину для будівництва тераси, пам’ятайте, що цей матеріал можна використовувати лише як обшивку. Для балок (лаг) потрібно використовувати більш міцну і стійку деревину. Монтаж слід проводити обережно, відповідно до вже згаданих принципів. Ми маємо гарантію на будь-які пошкодження дощок перед монтажем. Якщо ми пошкодимо матеріал під час складання або використання, гарантія не поширюється. Тому будьте обережні, щоб не ставити, наприклад, стільці або стіл з тонкими ніжками по краях дощок. Це також є хорошою практикою для всіх терас, включаючи необроблену або екзотичну деревину.

Плюси термодеревини:

+ стійка до грибків і цвілі + своїм кольором і властивостями нагадує екзотичну деревину + підвищена теплоізоляція + одинаковий розмір

мінуси:

– просочення все ще потрібно для збереження кольору – підвищена крихкість

Menu