ТЕРАСА З КОМПОЗИТНИХ ДОЩОК ПЕРЕВІРТЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ!

ТЕРАСА З КОМПОЗИТНИХ ДОЩОК ПЕРЕВІРТЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ!

Композитні дошки – сучасне і, перш за все, функціональне рішення. Тераса, виготовлена з них, не потребує обслуговування та виглядає як дерев’яна. Що таке композит? Які його плюси і мінуси? Як побудувати терасу з цього матеріалу?

ПВХ композитні дошки

Це, безсумнівно, найбільш довговічні композитні дошки. Для них характерна найкраща частка складових компонентів, тобто деревного борошна, пластику та інших речовин. Вони не тільки надзвичайно стійкі до змін погодних умов, але і до біологічної деградації. Перевагою терасових плит ПВХ (ПВХ) є також безпека – вони відповідають вимогам найвищого класу вогнестійкості.

Композитні дошки з ПП та ЛДСП

У продажі також є композитні дошки з PP (поліпропілену) та HDPE (поліетилен високої щільності). Однак їх якість гірша, ніж плит з ПВХ. Це результат додавання високого відсотку деревного борошна та використання сумнівної якості пластику (перероблений, , із пластикових пляшок). Ці типи дощок не переносять низьких і високих температур – вони стають крихкими або деформуються. Крім того, вони не виявляють стійкості до подряпин і класифікуються лише у класі горючості С.

Тераса з композитних дощок – системні рішення

Виробники композитних дощок пропонують готові системні рішення, що дозволяють простий і швидкий монтаж тераси. Крім композитних дощок, така система в основному включає в себе маскувальні смуги або кромки, кріплення та лаги.

Композитні дошки – розміри, візерунки та кольори

Композитні дошки можна придбати практично будь-яких розмірів. Найпопулярніші з них мають довжину від 3 до 6 м, ширину 12-16 см і товщину близько 2-3 см. Виробники також розширюють свій кольоровий діапазон – залежно від побажань можна вибрати кілька кольорів дощок. Поверхня дощок може бути оброблена по різному. Найпопулярнішими є рифлені (односторонні або двосторонні) та брашовані дошки.

Переваги тераси з композитних дощок

Тераса не потребує просочення або фарбування

Догляд за терасою зводиться лише до її підмітання, а у випадку, якщо більший бруд потрібно змити водою під тиском

Тераса служить довгі роки – стійка до стирання, високих температур і заморозків, вологи, грибків і цвілі

Тераса безпечна – не ковзає, не горюча.

Монтаж тераси з композитних дощок або як укласти композитні дошки?

Монтаж композитних дощок не дуже складний. Укладати гідроізоляцію тут не обов’язково, а лаги монтуються прямо на бетон. Варто підкреслити, що бетонна стяжка повинна бути рівною і мати невеликий нахил, щоб вода могла стікати з поверхні дошки.

Витрати на облаштування тераси з композиту

Скільки коштуватиме тераса з композитних дощок, залежить від багатьох факторів. Звичайно, сама ціна дощок суттєво впливає на остаточну ціну. Найдорожчі, але і найбільш довговічні – це плити ПВХ. Їх ціна становить близько 60- 70 євро / м2. Важлива також форма тераси – чим складніша, тим збільшуються інвестиційні витрати. До цього слід додати витрати на монтаж.

Menu