Сучасна тераса: вибираємо композитну дошку.

Сучасна тераса: вибираємо композитну дошку.

Відкрийте для себе переваги готової терасної системи.

Композитні дошки нагадують натуральну деревину і можуть успішно її замінити. Вони довговічні та стійкі до погодних умов. Близьке розташування до води також їм не шкодить. Побудована з них тераса не потребує обслуговування та виглядає дуже ефектно. Тераса – це доповнення інтер’єру будинку, в теплу погоду вона стає додатковою кімнатою, їдальнею та місцем для відпочинку.

Як її облаштувати , щоб зробити міцною та красивою?

Композитні дошки – сучасне і функціональне рішення. Композит більш надійний і стійкіший матеріал, ніж дерево. Він також приємний на дотик і точно нагрівається менше, ніж плитка. На відміну від дерев’яної тераси, елементи якої потребують обслуговування,  композитну дошку не потрібно просочувати, а звичайне миття повертає їй блиск після зими.

ПВХ композитні дошки

Композит, який використовується для виготовлення дощок, являє собою суміш натурального дерева та пластику. ПВХ композити мають найкращі властивості. Залежно від виробника вони можуть мати різні пропорції обох інгредієнтів, наприклад, 45% деревного борошна, 45% пластичного або 60 і 30% відповідно. Решта 10% – це речовини, які покращують властивості композитного матеріалу. ПВХ дошки не поглинають вологу, стійкі до погодних умов, негорючі та не стираються. Додавання пластику гарантує, що композитні дошки будуть міцні та стійкі до вологи, низької температури, сонячного проміння, а також водоростей та грибів. Великою перевагою композитних дощок є їх стійкість – вони не деформуються під впливом зміни температури і вологості, і не розшаровуються. Завдяки цьому тераса, покрита такою дошкою, зберігає бездоганний зовнішній вигляд протягом багатьох років.

Композитні дошки з ПП та ЛДСП

Елементи, виготовлені з додаванням поліпропілену (PP) або поліетилену високої щільності (HDPE), значно поступаються композитам з ПВХ. Вони часто виготовляються в Китаї, та  мають гірші пропорції інгредієнтів. Композитні дошки з ПП та ЛДСП можуть містити до 80% деревного борошна, і пластик сумнівної якості. Композитні дошки цього типу менш стійкі до змін погодних умов. При температурі нижче 10 ° C вони стають крихкими. Однак під впливом високих температур вони стають надмірно еластичними і можуть деформуватися. Вони також не мають такої твердості, як ПВХ композит, їх можна подряпати металевими ніжками крісел. Композитні дошки з ПП та ЛДСП втрачають свій колір досить легко під впливом УФ-променів. Елементи з дуже високим вмістом деревного борошна мають нижчий клас горючості.

Композитні дошки – системне рішення

Виробники пропонують готові набори композитних елементів, щоб зробити терасу будь-якої форми. Система включає основні дошки для тераси або дошки з повним краєм, які можна вирізати, обшити або замаскувати смужками, лаги та кріплення. Зазвичай терасні дошки з композитного матеріалу мають камерну структуру. Розмір і форма камер залежить від розмірів дощок. Вирізання композитних дощок , особливо коли він повинен бути закругленим, призводить до появи відкритих камер на краю. Ось чому виробники цих систем також виготовляють повнотілі дошки, які можна різати різними формами. Вони потрібні для оздоблення террас з складними формами, наприклад, арочних або трапецевидних. Оздоблювальні або маскувальні смуги використовуються для обробки країв тераси. Всі ці елементи мають однаковий колір і обробку, тому тераса виглядає естетично. Дошки кріпляться на лагах, які можуть бути виготовлені з композиту або алюмінію. Терасна система завершена набором сталевих або пластикових кріпильних затискачів, що дозволяє зробити стійку конструкцію.

Композитні дошки – розміри та кольори

Композитні дошки для настилу випускаються різних розмірів. Найпопулярнішими є ті, що мають ширину від 12 до 16 см. Їх товщина зазвичай становить 2-3 см. Довжина 3-6 м. Елементи тераси випускаються в декількох кольорах, залежно від колекції. Вони можуть мати різну обробку поверхні. Найпопулярнішими є рифлені дошки, тобто з паралельними заглибленнями, що проходять уздовж елемента. Розташування та товщина канавок можуть бути різними. Є дошки з вузькими канавками шириною 1,5 мм, встановлені щільно – кожні 6 мм. В інших є канавки шириною 5 мм кожні 15 мм. На деяких дошках рифлення роблять по всій ширині елемента, на інших – лише в центральній частині. Поверхня композитних дощок може бути додатково брашована. Виробники намагаються зробити їх схожими на натуральну деревину, тому вони виготовляють матові дошки з деревною структурою. Коли Ви проведете рукою по такій дошці, то можете відчути шершавість, що імітує справжню деревину. Найпопулярнішими є композитні дошки, затоновані в рідну або екзотичну деревину. Також є колекції сірого, антрацитового та графітового кольорів.

Переваги тераси з композитних дощок

Композитні дошки не потребують просочення або фарбування – під час виробництва дошки з ДПК тонуються однаково. Якщо поверхня пошкоджена, під нею не з’явиться інший тон. Досить їх час від часу мити під тиском з додаванням миючого засобу. Вони стійкі до водоростей, грибів, цвілі, комах, а також до морозів і вологи. Їх можна використовувати для укладання терас над водою. Композитна дошка також стійка до стирання і відрізняється високою міцністю ,може витримувати великі навантаження навіть до 1400 кг/м2. Поверхня дощок рифлена і брашована (щіткована), що забезпечує стійкість до ковзання. Завдяки цьому Ви можете сміливо пересуватися навіть по мокрих дошках. Це особливо важливо, якщо тераса знаходиться, наприклад, в безпосередній близькості до басейну. Крім того, композитні дошки безпечні для дітей – вони мають відповідні схвалення. Оскільки немає ризику виникнення сколів, а поверхня їх приємна і м’яка на дотик.

Монтаж тераси з композитних дощок

Тераса з дощок ПВХ може бути виготовлена на фундаменті у вигляді бетонної плити або на стовпах чи бетонних плитах, розташованих належним чином (останні потребують лаг з більшою механічною міцністю, наприклад, з додатковою перегородкою посередині. Важливо, щоб їх верхівка була на однаковій висоті, звичайно, є клини, які можна використовувати для вирівнювання невеликих нерівностей. Композитні лаги кріпляться до землі на відстані 40-60 см за допомогою гвинтів. Тераса з композитних дощок відрізняється тим, що на її поверхні немає ні гвинтів, ні цвяхів, як у випадку з дерев’яними дошками. Кріплення приховане завдяки спеціальним кліпсам. Видно лише гвинти, які прикручують маскувальні смужки по краях тераси.

Menu