КОМПОЗИТНА ТЕРАСНА ДОШКА: НИЗЬКА ЦІНА ЧИ ВИСОКА ЯКІСТЬ?

КОМПОЗИТНА ТЕРАСНА ДОШКА: НИЗЬКА ЦІНА ЧИ ВИСОКА ЯКІСТЬ?

Композитна дошка: низька ціна або висока якість?

Композитні терасні дошки з ПВХ швидко завоювали багатьох прибічників після того, як були представлені на ринок. Це рішення, яке найчастіше використовують люди, які цінують комфорт та елегантність. Тераса з цього матеріалу практично не потребує обслуговування. Утримання тераси з композитних дощок в основному зводиться до механічного очищення без використання хімікатів. Крім того, цей тип терасних дощок має однаковий колір, забезпечують рівномірну поверхню, а невидима система кріплення робить Вашу терасу надзвичайно елегантною. Завдяки широкій гамі кольорів можна облаштувати терасу в будь-якому стилі: від класичного, через сільський або середземноморський, до сучасного та мінімалістичного. Якісна композитна дошка має так звані канавки (рифлення), тобто невеликі виїмки для безпеки, які відповідають за протиковзаючі властивості. У продажі є односторонні та двосторонні композитні дошки з різним ступенем рифлення.

Види композитних дощок

Всі види терасних дощок відрізняється один від одного розмірами, зовнішнім виглядом та обробкою, але найважливішим критерієм їх поділу є сировина, яка використовувалася у виробничому процесі.На ринку доступні композитні дошки з ПВХ, ЛДСП та ПП сировини. Композитна дошка ПВХ виготовлена з полівінілхлориду та деревного пилу. Речовина, отримана в процесі полімеризації вінілхлориду, робить дошки стійкими до змін температури і вологи. Крім того, тераси з ПВХ композитних дощок міцні, стійкі до стирання та подряпин. Вони підлягають вторинній переробці – і є частиною сучасних екологічних тенденцій. Другий тип композитної дошки виготовляється з поліетилену або поліпропілену. Ці штучні матеріали дешеві, але в порівнянні з ПВХ вони мають більш слабкі технічні параметри. Більший вміст деревного пилу робить плиту HDPE та PP менш цікавою і не так добре імітує деревину, як дошка з ПВХ. Крім того, цей матеріал менш стійкий до стирання та інших механічних пошкоджень. Не рекомендується застовувати його на терасах, які будуть часто використовуватися. Висока інтенсивність рухів швидко подряпає та стирає поверхню тераси. Терасні дошки з цього матеріалу не мають стійкості до низьких температур (кришиться) та сонячного світла (втрачає колір). Класифікується як клас горючості C, що означає, що він легкозаймистий.

Як відрізнити ПВХ дошки від HDPE?

Ціна

Дуже низька ціна композитної дошки означає, що вона, швидше за все, виготовлена з матеріалів нижчої якості, тобто HDPE та PP.

Клас горючості

ПВХ композитна дошка негорюча, тоді як дошки з поліпропілену та поліетилену є горючими продуктами. Тому варто звернути увагу на клас горючості виробу.

Поверхня текстури

Дошка з полівінілхлориду в більшості випадків брашована, що забезпечує стійкість до ковзання. Плити HDPE і PP, в свою чергу, шліфуються наждачним папером, а більш гладка поверхня значно знижує протиковзаючі властивості.

Подряпини

Перед покупкою перевірте сприйнятливість виробу до подряпин. Якщо на дошці з’являються легкі подряпини зроблені нігтем, це означає, що продукт низької якості.

Скільки коштує композитна терасна дошка?

На остаточну вартість тераси з композитних дощок впливає безліч факторів: поверхня тераси, її форма, несуча конструкція, оздоблювальний матеріал та праця. Що стосується опорної конструкції, то найчастіше вибираються композитні лаги. Звичайно, не обійдеться без стійкої і рівномірної основи, яка ефективно захистить терасу від попадання вологи з землі.

Навіщо вибирати композитні дошки?

► Вони нагадують деревину, але позбавлені її недоліків.

► Вони не потребують технічного обслуговування, а догляд за ними простий і не вимагає використання хімікатів.

► Вони легко і швидко встановлюються.

► Вони сприяють охороні лісів.

► Вони стійкі до різних погодних умов.

► Не деформуйтеся – не утворюються тріщини.

Menu