Доглад за дерев’яною терасою.

Доглад за дерев’яною терасою

Фарбувати дерев’яну терасу слід щороку. Це консервація та захист деревини на терасі. Хоча на ринку є маса консервантів для деревини, для догляду за терасою підходять лише масла для зовнішнього використання. Такі продукти, як лаки та лазурі створюють міцне, декоративне покриття, яке добре працює на вертикальних поверхнях, але, на жаль, не стійке до стирання. Заходячи на підлогу тераси, ми заносимо частинки ґрунту з саду, які дряпають і знищують лакове покриття, що захищає деревину від пошкоджень. Таких вад позбавлені препарати на основі органічних олій та терасових мастил. Ці препарати діють не лише на поверхні, а проникають глибоко в деревину і просочують її зсередини. На поверхні вони утворюють еластичний шар, який не лущиться і не тріскається. Вони захищають від вологи, змін погодних умов та УФ-променів. Для просочення тераси найкраще вибрати теплий, безхмарний і безвітряний день, щоб частинки землі і пилу, що переносилися вітром, не прилипали до липкої підлоги. Деревина повинна бути сухою. Хоча більшість препаратів можна наносити на поверхню вже при +5 °С, краще почекати, поки температура на дворі збільшиться. У таких умовах масло буде простіше розподілити, до того ж тераса швидше висохне. Краще не просочувати деревину на терасі в жарку погоду (температура вище 25оС).

Лазурі або олія. Чим найкраще захищати деревину?

Щоб правильно захистити дерев’яні елементи в саду або на фасаді, ми маємо великий вибір продуктів, що надають різні оздоблювальні ефекти та мають різні властивості. Який продукт обрати, залежить від наших власних уподобань та типу поверхні, яку ми хочемо захистити. Захисна лазурь залишає атласне, барвисте покриття та захищає деревину від УФ променів та несприятливих погодних умов. Слід пам’ятати, що лазурі не слід застосовувати на горизонтальних поверхнях, де вода залишається довгий час, або для захисту терас. Смоли, що містяться в цих продуктах, не стійкі до сильного стирання, яким піддаються горизонтальні поверхні навколо будинку.

Масло залишає матову, природну поверхню деревини. Воно проникає вглиб деревини, просочує її, захищаючи від води. Завдяки УФ-фільтрам масло захищає від сонячного випромінювання. Масло ідеально підходить для дерев’яних терас (терасове масло дуже стійке до стирання) та садових меблів, але його також можна використовувати на вертикальних поверхнях. Якщо тераса покрита лакофарбовим покриттям (лаком, бейцом, фарбою), який пошкоджений або тераса стара і потребує освіження її попередньо потрібно відшліфувати. Тільки після видалення старого шару можна нанести деревне масло. Можна використовувати ручну шліфувальну машину, спочатку використовуючи абразивний папір з більшим розміром зерна, а потім розгладжуйте поверхню деревини дрібним гранульованим папером. Однак робота піде набагато швидше, якщо ми використовуватимемо електричну шліфувальну машину. Терасні дошки після шліфування можна, як рекомендують деякі виробники, спочатку покрити ґрунтовкою, а вже потім нанести терасну олію. Масло для терасної деревини рівномірно розподіляють по дошках щіткою, але можна також використовувати м’яку тканину або губку. Не наносьте занадто багато олії, вона повинна проникнути по всій поверхні дошки. Її надлишок необхідно прибрати через 15-30 хвилин після нанесення. В іншому випадку поверхня дощок буде довго липкою, а коли вона остаточно висохне, стане більш чутливою до подряпин та пошкоджень. Періодично масло слід змішувати, оскільки воно може розшаровуватися. Зазвичай наноситься два шари масла для терасової деревини. Коли перший шар сохне залежно від препарату, через кілька годин наноситься другий шар. У продажі є також препарати, які наносять одразу, не чекаючи, коли перший шар висохне. Просочення тераси слід повторювати щороку, хоча деякі препарати більш довговічні і застосовувати їх потрібно лише раз на два роки.

Menu